Telefon: (312) 440 02 07

E-posta: tuhis@tuhis.org.tr

TİSK 28. OLAĞAN GENEL KURULU

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun (TİSK) 28. Olağan Genel Kurulu 6 Aralık 2022 günü ATO Congresium’da gerçekleştirildi.

Ankara ATO Congresium’da düzenlenen 28. Olağan Genel Kurul 6 Aralık sabah oturumunda genel kurul görüşmeleri gerçekleştirildi, öğleden sonraki oturumu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımıyla protokol konuşmalarından sonra zorunlu organlarının seçimi ile sonlandırıldı.

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Özgür Burak AKKOL öğleden sonraki oturumu başlatan açış konuşmasının ardından, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat BİLGİN konuşmalarını yaptı. Son olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Genel Kurula hitap etti. Genel Kurula, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY’ın yanı sıra T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin NEBATİ ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK ile siyasi parti genel başkanları, siyasetçiler, işçi ve memur konfederasyonu temsilcileri, TİSK üyesi işveren sendikası temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

28. Olağan Genel Kurula Sendikamızı temsilen TİSK İcra Kurulu Üyesi ve Genel Sekreterimiz Adnan ÇİÇEK dahil 5 delege ile katılım sağlandı.

TİSK’in 60. kuruluş yıl dönümünü kutlar, 28. Olağan Genel Kurulun hayırlı olmasını temenni eder ve yeni dönemde yönetimde görev alacaklara başarılar dileriz.